A Filetta, Alhambra, 2009
|
Abd Al Malik, Olympia, 2007
|
Amparanoia, Café de la Danse, 2006
|
Anaïs, L'Haÿ-les-Roses, 2005
|
Andy Palacio, New Morning, 2007
|
Andy Palacio, Olympia, 2007
|
Angélique Ionatos, Alhambra, 2009
|
Ba Cissoko, La Bellevilloise, 2009
|
Belle du Berry, New Morning, 2009
|
Bernard Lavilliers, Vitry-sur-Seine, 2005
|
Blick Bassy, Alhambra, 2010
|
Blick Bassy, Satellit' Café, 2009
|
|
Cesaria Evora, Olympia, 2007
|
CharlElie, Choisy-le-Roi, 2005
|
Cheick Tidian Seck & Friends, New Morning, 2008
|
Christophe Adam, Choisy-le-Roi, 2005
|
Da Cruz, La Scène Bastille, 2008
|
Daara J, Choisy-le-Roi, 2005
|
David Lafore, New Morning, 2009
|
David Sire - En roue libre, 2009
|
David Sire - C'est de Famille, 2009
|
David Sire, La Reine Blanche, 2007
|
Davy Sicard, Alhambra, 2010
|
|
Deolinda, L'Européen, 2009
|
DJ Shantel, Cabaret Sauvage, 2006
|
Djéour Cissokho, New Morning, 2006
|
Drôle de Sire, New Morning, 2006
|
Dyaoule Pemba, Orly, 2005
|
Ernesto Tito Puentes, New Morning, 2008
|
Fabien Martin, Bataclan 2007
|
Fanny Krief, Scène Bastille, 2009
|
Femi Kuti, Bataclan, 2008
|
Ferran Savall, L'Européen, 2009
|
Ferran Savall, New Morning, 2010
|
Gabriel Yacoub, Alhambra, 2009
|
Gerald Toto, New Morning, 2009
|
Give It A Name Festival 2007
|
Gojira, Elysée Montmartre, 2006
|
Grand Prix Claude Lemesle 2006
|
Grand Prix Claude Lemesle 2007
|
Hjaltalin, La Scène Bastille, 2009
|
Ibrahim Maalouf, Bataclan, 2008
|
Juan de Lerida, Alhambra, 2009
|
Katatonia, La Boule Noire, 2006
|
Kékélé, La Boule Noire, 2006
|
Krystle Warren, Bataclan, 2008
|
Laxula, New Morning, 2008
|
Les Ogres de Barback, Orly, 2005
|
|
|
|
Madagascar All Stars, Alhambra, 2010
|
Mamani Keita, Olympia, 2007
|
Mariee Sioux, Alhambra, 2009
|
Mounira Mitchala, Alhambra, 2009
|
Mouss & Hakim, Choisy-le-Roi, 2005
|
Nicolas Jules, Café de la Danse, 2007
|
Niuver, New Morning, 2009
|
Novembre, La Boule Noire, 2006
|
Ojos de Brujo, Cabaret Sauvage, 2006
|
Orquestra do Fuba, New Morning, 2006
|
Orquestra do Fuba, Opus Café, 2006
|
Padam, Nouveau Casino, 2006
|
Pauline Croze, L'Haÿ-les-Roses, 2005
|
|
Rabih Abou Khalil, Alhambra, 2009
|
Rodrigo y Gabriela, Bataclan, 2008
|
Sanseverino, Olympia, 2007
|
Sara Tavares, New Morning, 2007
|
Sarah Bettens, Maroquinerie, 2006
|
Sidilarsen, Nouveau Casino, 2005
|
|
Sportes, Guinguette Pirate, 2006
|
Ti Coca Wanga Neges, New Morning, 2009
|
Tom Poisson, Café de la Danse, 2007
|
Trio Miyazaki, Alhambra, 2009
|
Trio Rhea, New Morning, 2006
|
Vanessa Da Mata, Alhambra, 2008
|
|
Yom, Café de la Danse, 2008
|
Yom, Duc des Lombards, 2009
|
|
|
|
|
|
|